Connect with us

Aktualności

Zalety, jakie niesie ze sobą kredyt konsolidacyjny

Published

on

Prawdopodobnie wszyscy – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy, którzy chociaż raz w życiu ubiegali się o kredyt, spotkali się z określeniem, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Nie ma w tym nic niezrozumiałego, ponieważ rozwiązanie to niesie ze sobą szereg różnorodnych zalet na wielu płaszczyznach. Widoczna poprawa i znaczne zwiększenie komfortu życia? To jak najbardziej możliwe! Czym jest kredyt konsolidacyjny? Jakie zalety niesie ze sobą wybór takiej formy kredytowania? Odpowiedzi znaleźć można w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy! 

Najważniejsze informacje o kredycie konsolidacyjnym 

Zanim przejdziemy do przedstawienia zalet kredytu konsolidacyjnego, warto byłoby odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym w zasadzie jest. Otóż to nic innego, jak kredyt gotówkowy umożliwiający bezproblemową spłatę kredytów i pożyczek, które zaciągnięte zostały u różnych instytucji. Osoby zainteresowane z korzystania z kredytu konsolidacyjnego powinny przedstawić bankowi zadłużenia, które chcą połączyć w jedno. Rozwiązanie to ma jednak niewiele wspólnego z comiesięcznymi wpływami na konto lub otrzymywaniem pieniędzy w formie gotówki. Zamiast tego bank po kontakcie z wierzycielami reguluje zobowiązania. To gigantyczne udogodnienie – szczególnie w przypadku osób, które do spłacania mają kilka kredytów w różnych terminach. Te dodatkowo mogą różnić się między sobą oprocentowaniem czy wysokością odsetek. Jak widać, bardzo łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Więcej informacji na temat kredytu konsolidacyjnego dostępne jest w artykule: “Dlaczego warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?”, do którego zapraszamy.

Zalety kredytu konsolidacyjnego 

Najwyższa pora, aby nieco bliżej przyjrzeć się wszystkim zaletom, jakie niesie ze sobą kredyt konsolidacyjny. Jedną z najistotniejszych kwestii są niewątpliwie niższe raty w porównaniu do sumy poprzednich, gdy te były spłacane oddzielnie. To z kolei możliwe jest dzięki wydłużonemu okresowi kredytowania. Kolejną istotną kwestią jest możliwość uniknięcia wpadnięcia w tzw. spiralę zadłużenia, która w zdecydowanej większości przypadków wiąże się z nieuniknionym wpisem do rejestru dłużników, wszczęciem postępowania windykacyjnego, a w niektórych przypadkach także egzekucją komorniczą. 

W wielu przypadkach konsolidacja kredytów może okazać się jedynym rozwiązaniem w momencie, gdy wszystkie inne próby jak, chociażby ograniczenie wydatków i wykonywania zbędnych zakupów czy uzyskanie dodatkowego źródła dochodów nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Oczywiście nie oznacza to, że rozpatrzenie wniosku konsolidacyjnego zawsze zakończy się sukcesem. W tym przypadku konieczne będzie spełnienie konkretnych wymagań, przejście weryfikacji banku pod kątem odpowiednio wysokich dochodów, a także historii kredytowej. 

Continue Reading