Connect with us

Dom i ogród

Jakie meble na balkon kupić?

Published

on

Nie ulega wątpliwości, że meble balkonowe są podstawą letniego wypoczynku. Co więcej, to właśnie balon – nawet ten najmniejszych rozmiarów – może zapewnić spokój i ukojenie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni. Jakie meble balkonowe wybrać? Oto nasze propozycje. 

Bez względu na przestrzeń, którą mamy do zagospodarowania, na balkonie powinny znaleźć się meble i elementy, dzięki którym stanie się on swego rodzaju strefą komfortu. O czym należy pamiętać podczas zakupu mebli balkonowych?

  • Jeżeli balkon jest niewielki, wystarczy postawić stolik i kilka krzeseł. Dodatkowo mogą być one składane. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń.
  • Przestronne balkony z powodzeniem zmieszczą komfortowe zestawy mebli balkonowych. Gwarantujemy, że wypoczynek na rozłożystej kanapie czy fotelu potrafi uzależnić.

Podczas aranżacji balkonu nie zapominaj o możliwości zakupu huśtawki podwieszanej lub najmodniejszym w tym sezonie kokonie. Nieco inną opcją, którą również warto rozważyć, jest hamak. Nie zapominaj, że kołysanie się działa kojąco na nerwy. 

Na balkonie nie powinno zabraknąć ponadto mebli lub skrzyń do przechowywania. Z powodzeniem pomieszczą one poduszki na krzesła, czy wszelkie akcesoria niezbędne do uprawy roślin. Ponadto mogą stać się doskonałą podstawką na kwiaty doniczkowe. 

Meble balkonowe. Czym kierować się przy wyborze? 

Meble balkon we powinny być przede wszystkim praktyczne. Zwykle jest to inwestycja na kilka lat, w związku z  czym dobrze gdyby były one ponadczasowe i uniwersalne. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu? 

  • odporne na czynniki zewnętrze- zaleca się, aby na balkon wybrać meble wodoodporne. Wówczas nawet największe opady deszczu nie będą w stanie ich zniszczyć. 
  • dopasowane do metrażu- tak jak już wspominaliśmy, meble balkonowe powinny być przede wszystkim dopasowane do przestrzeni. Na niewielkim metrażu doskonale sprawdzą się meble składane. 
  • wygodne- balkon nie bez przyczyny kojarzy się  relaksem i wypoczynkiem. Właśnie dlatego meble, które kupujemy, powinny być zarówno wygodne, jak i stabilne! Dzięki nim długie godziny spędzone na wylegiwaniu się będą jeszcze przyjemniejsze.

Continue Reading