Connect with us

Dom i ogród

Od czego zacząć przeprowadzkę mieszkania?

Published

on

Przeprowadzka niewątpliwie większości z nas kojarzy się z wszechobecnym bałaganem i chaosem, a także nieustannym stresem. Od czego zacząć, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów? Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiesz się jak zaplanować przeprowadzkę, aby przebiegła szybko i sprawnie. 

Przeprowadzka zwykle spowodowana jest awansem, zmianą miejsca pracy lub powiększeniem rodziny. Niekiedy decyzja podyktowana jest chęcią zamieszkania z dala od miasta,  a zarazem z dobrym połączeniem komunikacyjnym. Przykładem może być Groen – wyjątkowe osiedle domów w Konstancinie-Jeziornie.

Niezależnie od tego czy przeprowadzamy się do własnego, czy wynajmowanego mieszkania jest to niezwykle ekscytujący, a jednocześnie nerwowy i pełen napięć moment. Przytłoczeni ilością rzeczy, ubrań i niepotrzebnych bibelotów, zupełnie nie wiemy, od czego zacząć, tracąc przy tym zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie.

To właśnie dlatego oprócz pozytywnego myślenia, tak ważny jest plan działania. 

Zacznij od uporządkowania i uprzątnięcia swoich rzeczy 

  • Przejrzyj i posegreguj ubrania, kosmetyki, naczynia – dzięki dokładnej selekcji unikniesz przewożenia zupełnie zbędnych i nieużywanych przedmiotów. Zapomnij o sentymentach i ckliwych wspomnieniach. Im mniej rzeczy zabierzesz ze sobą, tym krócej zajmie rozpakowywanie i uporządkowanie w nowym M. Pozbądź się również śmieci!
  • Zaopatrz się w duże ilości kartonów. W tym przypadku im więcej, tym lepiej! Dzięki temu z łatwością pogrupujesz konkretne rodzaje ubrań, czy przyborów kuchennych. Ten sposób znacznie upraszcza proces rozpakowywania. 
  • Nie kupuj nowych rzeczy- zasada ta tyczy się zarówno żywności,jak i produktów spożywczych, a nawet dekoracji. Doskonale byłoby, aby przed przeprowadzą wyjeść wszystkie zapasy żywności. Nie łudź się, że słoiki po potrawach w następnym sezonie napełnisz smakowitymi konfiturami, czy przetworami. Jeżeli do tej pory sytuacja ta nie miała miejsca… szanse są raczej niewielkie. 

Na tym etapie warto podkreślić jednocześnie, że pakowanie rzeczy warto zacząć odpowiednio wcześniej. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem piwnicy lub strychu, to doskonale się składa. 

Z powodzeniem przechowywać tam możesz gotowe i zapakowane kartony oraz pudla. Dodatkowym udogodnieniem, znacznie ułatwiającym rozpakowywanie jest ich opisywanie. Dzięki temu z łatwością znajdziesz karton, którego potrzebujesz w danym momencie.

Continue Reading