Connect with us

Moda i styl

Najmodniejsze dodatki do garnituru

Published

on

dodatki do garnituru

Garnitur i koszula zostały już wybrane? To doskonały moment, aby zastanowić się nad dodatkami i akcesoriami, które dopełnią stylizację! A w tej kwestii zarówno fani klasyki, jak i nieco bardziej charakterystycznych, a nawet odważnych rozwiązań znajdą coś dla siebie. Wbrew pozorom wybór ciekawych, a jednocześnie pasujących dodatków wcale nie jest taki trudny. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które znacznie ułatwią decyzję zakupową.

Dodatki do garnituru

Wielu mężczyzn zastanawia się, co okaże się lepszym wyborem, mucha czy krawat. W tym przypadku udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest nieco kłopotliwe. Jedno i drugie ma swoich zwolenników i przeciwników, a kluczowa jest tu… kwestia gustu! Warto jednocześnie wziąć pod uwagę okazję i godzinę przyjęcia. Zgodnie z przyjętymi zasadami, na przyjęciu wieczornym, które rozpoczyna się po godzinie 19:00 panowie powinni mieć na sobie czarną muchę. Dlaczego? Otóż najwłaściwszym wyborem do czarnego smokingu jest właśnie ten dodatek. Z kolei na uroczystościach typu “white tie” należy przywdziać smoking, do którego pasuje tylko i wyłącznie mucha w kolorze białym. W sklepie internetowym dastan.pl dostępna jest szeroka gama much i krawatów w najróżniejszych wzorach i kolorach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

W przypadku ważnych spotkań biznesowych czy imprez firmowych zaleca się, aby mężczyźni mieli na sobie krawaty. Z kolei w przypadku wesel czy studniówek nie obowiązują żadne reguły. Wybór powinien być więc podyktowany wyłącznie własnymi przekonaniami i preferencjami. O tym, jak dobrać krawat, przeczytasz tutaj.

Nie zapomnijmy o poszetce!

A jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o poszetki? W kwestii tych niewielkich rozmiarów chustek, panuje nieco mniejsza dowolność. Dzięki niej stylizacja z garniturem nabiera znacznie bardziej formalnego charakteru i dostojności. Modowe zasady jednoznacznie wskazują na fakt, iż poszetka powinna być dobrana kolorystycznie do krawata lub muchy. Niezwykle ważne jest jednak, aby nie była uszyta z tego samego materiału!

Jak widać, wybór dodatków do garnituru powinien opierać się na znajomości kilku podstawowych reguł. Dzięki temu znalezienie najwłaściwszych będzie o wiele prostsze i przyjemniejsze!

Continue Reading