Connect with us

Technologie

Klimatyzator z funkcją grzania

Published

on

Lato za nami. Krótkie t-shirty, spodenki i zwiewne sukienki ustąpiły miejsca ciepłym swetrom, płaszczom i ocieplanym butom. Mimo że niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, to taka kolej rzeczy dotyczy w zasadzie wszystkich sfer naszego życia. Wiatraki wymieniliśmy na odkręcane kaloryfery, a chłodzące klimatyzacje na… klimatyzator z funkcją grzania. Czy takie rozwiązanie faktycznie jest opłacalne? Odpowiadamy. 

Klimatyzatory z funkcją grzania, czyli niezawodność i pełna satysfakcja 

Klimatyzator z funkcją grzania to nowoczesne rozwiązanie, które odnaleźć możemy w klasycznych urządzeniach, których zadaniem jest chłodzenie w trakcie letnich upałów i dni, w których z nieba dosłownie leje się przysłowiowy żar. Należy wspomnieć jednocześnie, że taka forma ogrzewania pomieszczeń zwykle nie stanowi głównej formy, a jest uzupełnieniem. Bardzo często sięgają po nie mieszkańcy bloków, którzy nie do końca mają wpływ na to, jaka temperatura panuje w ich czterech kątach. Klimatyzator z funkcją grzania to przede wszystkim bardzo uniwersalne i funkcjonalne i komfortowe urządzenie. Jego dodatkowe zalety to: 

  • cicha praca, 
  • niewielkie ryzyko wystąpienia awarii (pod warunkiem, że użytkowane jest w odpowiedni sposób), 
  • sprawne działanie, 
  • łatwa i przyjemna obsługa. 

Jak to jest możliwe, że klimatyzatory, które zwykle kojarzymy z ochładzaniem, są w stanie zapewnić ciepło? Otóż najnowocześniejsze modele wyposażone są w pompę ciepła. Znacznie więcej informacji a także szeroką ofertę wspomnianych właśnie pomp ciepła znajdziesz w sklepach internetowych. Przedsiębiorstwo to nie bez przyczyny przez lata pracy i wdrażania niezawodnych rozwiązań, stało się wiodącym na krajowym rynku chłodnictwa i klimatyzacji.

Jak działają urządzenia? 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w klimatyzatorach typu split, grzanie przebiega zupełnie w odwrotny sposób niż chłodzenie. Otóż, w klimatyzatorach z funkcją grzania to jednostka zewnętrzna pobiera energię cieplną i przekazuje ją do jednostki wewnętrznej. W klimatyzatorach stosowanych latem sytuacja jest odwrotna.

Continue Reading