Connect with us

Zakupy

Jakie artykuły papiernicze wybrać dla swojego dziecka?

Published

on

Wybór najwłaściwszych artykułów szkolnych to temat, który spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu każdy z nich chce, aby jego maluch miał możliwość korzystania z najwyższej jakości produktów, dając tym samym masę zadowolenia ! Jakie artykuły papiernicze dla dzieci wybrać? Których nie może zabraknąć w wyprawce szkolnej? Podpowiadamy.

Nie ulega wątpliwości, że głównym kryterium dotyczącym zawartości wyprawki szkolnej będzie przede wszystkim wiek dziecka. Po nieco inne artykuły sięgniemy dla dzieci w wieku przedszkolnym, a inne dla uczniów szkoły podstawowej. Bez względu na to, ile lat ma pociecha artykuły biurowe, jak i szkolne czy plastyczne znajdziesz w sklepach internetowych. Całą gamę produktową oferuje wiele sklepów w sieci. 

Artykuły szkolne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. O czym należy pamiętać? 

Kompletując artykuły szkolne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapomnieć o: 

  • zeszytach 16-kartkowych – zarówno w kratkę, jak i linie
  • wyposażenie piórnika, czyli ołówki, długopisy, gumka, korektor, temperówka, 
  • linijka, ekierka, cyrkiel, 
  • mazaki lub kolorowe długopisy,
  • plastelina,
  • papier kolorowy, 
  • nożyczki, 
  • farby
  • klej. 

Warto pamiętać jednocześnie, że są to podstawowe produkty, które doskonale sprawdzą się również dla nieco starszych uczniów. Podczas zakupowego szaleństwa warto mieć na uwadze, że niektóre elementy wyprawki, takie jak chociażby farby, czy kredki maluch, może mieć jeszcze z poprzednich lat. Jeżeli ich stan nie pozostawia żadnych uwag, z powodzeniem można je wykorzystać. 

To właśnie dlatego z największymi kosztami podczas zakupu wyprawki muszą liczyć się rodzice dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją edukację. Pierwszoklasiście trzeba kupić wszystko od podstaw. Mimo że największym wydatkiem jest w dalszym ciągu tornister, to ten wykonany z dobrej jakości posłużyć może nawet kilka lat! Niemal identycznie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o piórnik i jego wyposażenie. Solidne wykonanie idzie w parze z jakością i długością użytkowania.

Co ważne, rodzice pierwszoklasistów otrzymują od wychowawcy konkretną listę, na której zwykle znajduje się niezbędne wyposażenie każdego ucznia.

Continue Reading