Connect with us

Zakupy

Jakie właściwości ma czarna herbata?

Published

on

Czarna herbata jest bezapelacyjnie jednym z najczęściej wypijanych napojów przez Polaków. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dziś niemal na każdym kroku można usłyszeć o prozdrowotnych właściwościach czarnej herbaty. Czy czarna herbata jest zdrowa? Jakie właściwości ma czarna herbata? 

Nie ulega wątpliwości, że obecnie różnorodność i ilość herbat dostępnych na rynku jest naprawdę imponująca. Sklepy internetowe oraz sklepy stacjonarne dosłownie pękają w szwach od ilości najróżniejszych produktów i odmian herbat. Niekwestionowaną królową wśród herbat jest jednak w dalszym ciągu klasyczna czarna herbata. 

Prozdrowotne właściwości czarnej herbaty 

Pomimo tego, że po czarną herbatę sięgamy niemal każdego dnia, to raczej sporadycznie zastanawiamy się nad tym, jak w zasadzie wpływa na nasze zdrowie. Oprócz walorów smakowych i niepowtarzalnej barwy warto docenić również wyjątkowe właściwości czarnej herbaty! 

  • pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu,
  • skutecznie poprawia nastrój i samopoczucie, 
  • działa przeciwzapalnie, 
  • wykazuje działanie antynowotworowe, 
  • pomaga w usunięciu toksyn z organizmu. 

To jednak nie wszystkie właściwości czarnej herbaty, na które warto zwrócić uwagę. Dodatkowo regularne spożywanie tego naparu znacznie hamuje wytwarzanie wolnych rodników, pobudza enzymy trawienne, a także łagodzi stany zapalne spojówek. Jak widać, za regularne spożywanie czarnej herbaty podziękuje Ci nie tylko Twoje zdrowie, ale również uroda! Uważasz, że najzdrowszym wyborem jest zielona herbata? O jej właściwościach przeczytasz tutaj!

Jaka powinna być temperatura parzenia herbaty czarnej?

Wiele osób, szczególnie na początku swojej przygody z herbatami zastanawia się, jaka powinna być temperatura parzenia herbaty czarnej. Otóż doskonale byłoby, gdyby temperatura wahała się od 95-96°C. Oznacza to, że zalewamy ją tuż po zagotowaniu. 

Co więcej, aby móc w pełni cieszyć się jej smakiem i aromatem najlepiej, gdyby woda była miękka lub średnio twarda. Ile powinno trwać parzenie czarnej herbaty? W tym przypadku wszystko zależy od pożądanego efektu. Najlepsze działanie na zmysły i ciało będzie miał napar zaparzany przez około 5 minut. Z kolei 2-minutowe lub 3-minutowe zaparzanie, ściśle wiąże się z pobudzeniem i znacznym orzeźwieniem organizmu. 

Continue Reading