Connect with us

Zdrowie

Dżemy bez cukru, czyli zdrowa alternatywa 

Published

on

Zdrowe zamienniki popularnych słodkości cieszą się coraz większa popularnością. Wiedząc,  jak olbrzymim zagrożeniem dla zdrowia jest spożywanie nadmiernej ilości cukru, producenci dokładają wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów. Dieta pozbawiona tego składnika pozwala dodatkowo na zgubienie zbędnych kilogramów i utrzymanie szczupłej sylwetki. 

Coraz większa rzeszą fanatyków mogą poszczycić się pozbawione cukru zamienniki np. dla tradycyjnych dżemów. Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że głównymi składnikami konfitur są: owoce, cukier oraz substancja żelującą. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć można przeróżne smaki i rodzaje dżemów bez cukru. Strona internetowa typu apteka oferuje zarówno tradycyjne smaki, jak i niecodzienne połączenia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. 

Co więcej, po przetwory te z powodzeniem sięgać mogą także diabetycy, ponieważ są one naturalnie słodkie lub z dodatkiem ksylitolu, który w żaden sposób nie wpływa na glikemię. Jest więc nie tylko zdrową, ale również zupełnie bezpieczną alternatywą. Dżemy bez cukru doskonale smakują z naleśnikami, goframi, a także świeżym pieczywem. Pokochają je także najmłodsi członkowie rodziny! Szukasz pomysłu na zdrowe zamienniki słodyczy? Zapraszamy tutaj

Zalety diety bezcukrowej:

Dieta bezcukrowa, opierająca się na zasadach zdrowego żywienia i zbilansowanej diecie okaże się pomocna w walce z nadwagą i otyłością. Dodatkowo osoby, które zdecydują się na zmianę diety na tą pozbawioną cukru, z pewnością zauważą: 

  • poprawę w jakości snu, 
  • ograniczenie zaburzeń trawienia, 
  • rzadsze bóle głowy, 
  • poprawę koncentracji, 
  • zdecydowanie więcej energii, 

Do codziennej diety zaleca się także włączenie produktów bogatych w składniki odżywcze, np. awokado czy orzechy.

Continue Reading