Connect with us

Zdrowie

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Published

on

Wiele osób szczególnie po zakończonych wakacjach zastanawia się, jak oczyścić organizm z toksyn, a parzy okazji zgubić kilka zbędnych kilogramów. Spożywanie wyłącznie gotowych potraw, alkohol, a także niewystarczająca ilość świeżych owoców i warzyw, na dłuższą metę może znacząco odbić się na naszym zdrowiu. Sytuacja ta dotyka również osoby, które na co dzień nie przykładają zbyt dużej wagi do produktów, które spożywają, a ich dieta opiera się na fast foodach czy słodyczach.

Jak powinno wyglądać oczyszczanie organizmu z toksyn?

Pomimo tego, że detoks organizmu niewątpliwie wymaga samozaparcia, dyscypliny i walki z własnymi zachciankami i słabościami, to efekty potrafią być naprawdę zaskakujące. Oczyszczenie organizmu z toksyn w dużej mierze polega przede wszystkim na wdrożeniu do codziennej diety produktów wspomagających detoksykację jak np. kurkuma, brzoza czy babka płesznik. Codzienną dietę warto wzbogacić również o napary z dobroczynnych dla organizmu ziół, takich jak np. pokrzywa, mniszek skrzyp, czystek czy czarny bez.

Niezwykle ważne jest również spożywanie m.in. 2 litrów wody dziennie, ponieważ prawidłowe nawodnienie to absolutna podstawa, która odpowiada również za wygląd naszej skóry i samopoczucie. Doskonałą opcją może okazać się wykupienie detoksującej diety pudełkowej. Catering dzięki właściwie skomponowanym posiłkom – oczyszcza organizm i dodaje energii do działania! Dieta Detox jest całkowicie wegańska i pozbawiona jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu już po 3 dniach możliwe jest poczucie przypływu energii i zauważenia w poprawie wyglądu i nastroju!

Detoks organizmu – jakich produktów należy unikać?

Aby usunąć toksyny z organizmu, należy wykluczyć z diety część produktów. Przede wszystkim mowa tu o spulchniaczach oraz produktach bogatych w sztuczne barwniki i ulepszacze smaku. Ponadto zaleca się zrezygnowanie z:

  • alkohol,
  • napoje energetyczne,
  • słodzone napoje gazowane.

Na koniec należy wspomnieć również, że kobiety w ciąży lub karmiące piersią, dzieci, nastolatki, a także diabetycy powinni przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem. Odpowiednie podejście do tematu detoksu organizmu w połączeniu z właściwymi produktami i naparami przyniesie zaskakujące rezultaty i pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie.

Continue Reading