Connect with us

Zdrowie

Najlepsze szampony do włosów suchych

Published

on

Jeśli zauważyłeś pierwsze symptomy, wskazujące na to, że Twoje włosy są suche, łamliwe, matowe — to oznaka, że błagają o nawilżenie. Nie jest to łatwa sprawa, by w szybkim tempie odzyskały pierwotny stan. Podstawą walki o piękne i lśniące włosy jest ich kompleksowa pielęgnacja. Najczęściej używanym preparatem do ich pielęgnacji jest rzecz jasna szampon. To po niego sięgamy średnio 3 razy w tygodniu. Który kosmetyk będzie najlepszy? To zdecydowanie te produkowane przez marki profesjonalne, przeznaczone do ochrony włosów suchych. Jaki szampon je nawilży od nasady, aż po same końce, tak, by przy okazji ich nie obciążyć? Oto top 5 produktów, które polecają najlepsi styliści.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze szamponu?

Wszystko zależy od tego, czy Twoje włosy są naturalnie suche, czy zostały zniszczone przez częste stylizacje, nieodpowiednie dobranie środków do pielęgnacji, czy zbyt intensywne farbowanie. Dobry szampon, który jest w stanie Ci pomóc powinien zawierać emolienty. Miło będzie w składzie zauważyć aloes, pentanol, czy miód. Te profesjonalne produkty prócz nawilżenia, będą zapobiegać ulatnianiu się wilgoci. Suche włosy nie przepadają za proteinami. Skład winien być jak najbardziej delikatny.

Innym składnikiem, który fenomenalnie sprawdzi się do przesuszonych pasm może okazać się Mango. Dlaczego to właśnie rytuał na bazie tego składniku pokochają suche włosy? Otóż szampon do włosów suchych wzbogacony o to superfoods będzie obfitował w imponująca zawartość kwasów tłuszczowych i polisacharydów. Te z kolei wykazują silne działanie odżywcze i ochronne. To najlepszy sposób, aby w mgnieniu oka móc cieszyć się lśniącymi, gładkimi i pełnymi nawilżenia pasmami. Tym sposobem włosy otrzymają imponująca witalność i sprężystość obok której trudno będzie przejść obojętnie. Jak powinno wyglądać właściwe mycie włosów? Najważniejsze jest tu delikatne i przemyślane mycie. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek tarciu czy szorowaniu pasm. Oczyszczanie powinno opierać się na oczyszczeniu skóry głowy, natomiast piana powinna delikatnie spływać po włosach. To wszystko.

Kolejnym ważnym krokiem pielęgnacji suchych włosów jest bezwzględne pamiętanie o zaaplikowaniu odżywki! Tym sposobem możliwe będzie jednoczesne zapobieganie przesuszaniu włosów, a także plątaniu się pasm. Zdrowy i promienny wygląd włosów jest w zasięgu ręki! Kluczem do sukcesu okaże się tu stosowanie odpowiednich i delikatnych produktów stworzonych na bazie naturalnych i delikatnych składników. To wszystko! Jak widać, to prostsze niż mogłoby się wydawać.

Continue Reading