Connect with us

Zdrowie

Zalety kremów spf

Published

on

Kremy SPF to jeden z tych tematów, który powoli zaczyna obrastać już legendą. Od dawien dawna usłyszeć można, że stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi to absolutne pielęgnacyjne must-have. Jednak pomimo tego kwestia ta jest niezwykle często w dalszym ciągu bagatelizowana i spychana na dalszy tor. Warto pamiętać jednak, że jest to olbrzymi błąd, który może mieć bardzo niekorzystne skutki dla naszej skóry. Dlaczego kremy SPF są sprzymierzeńcami w walce o zdrową i piękną skórę? Czy jest jakaś umowna granica od kiedy należy zacząć je stosować?

Krem spf – zalety

Oferta kremów z filtrami jest bardzo szeroka. Dzięki temu zarówno osoby posiadające cerę tłustą, mieszaną czy bardzo suchą znajdą produkt w pełni dopasowany do potrzeb swojej skóry. Olbrzymia liczba osób wskazuje na fakt, że w stosowaniu kremów z filtrami przeciwsłonecznymi powstrzymuje ich przede wszystkim konieczność nakładania dużej liczby warstw każdego dnia. Filtr, następnie krem, baza, podkład… faktycznie jest tego całkiem sporo. Jednak jest to jeden z tych etapów pielęgnacyjnych, który nie powinien być pod żadnym pozorem pomijany.

Co więcej, bez znaczenia jest tu również pora roku. Filtry przeciwsłoneczne należy aplikować na twarz zarówno zimą, jak i latem. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed fotostarzeniem, czyli m.in. utratą wiotkości skóry, a także zmniejszeniem jej jędrności czy elastyczności. To również najlepszy sposób na to, aby zapobiec powstawaniu przebarwień na skórze. Jak wiadomo, później jest je bardzo trudno usunąć. Jakie jeszcze działanie mają filtry w kremach? Otóż jest ono zdecydowanie szersze:

  • niewidoczna bariera ochronna dla skóry,
  • opóźnienie procesów starzenia,
  • ochrona przed uszkodzeniami skóry wywołanymi np. zanieczyszczeniami powietrza czy długą pracą przed komputerem,
  • niwelowanie zaczerwienień lub ewentualnych oparzeń.

Dzięki szerokiej ofercie każdy znajdzie odpowiedni krem dla siebie

Zastanawiasz się, jaki filtr wybrać? W tym przypadku warto kierować się przede wszystkim zasadą: “im więcej, tym lepiej”. Poziom ochrony filtrów już od momentu ich aplikacji regularnie spada. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór kremu SPF50 niż kremu SPF30.

Osoby posiadające cerę tłustą lub ze skłonnością do powstawania wyprysków powinny przede wszystkim pamiętać o prawidłowym demakijażu, ponieważ pozostawienie dodatkowej warstwy na twarzy na całą noc może skutkować zapchaniem skóry lub powstaniem licznych zaskórników. W tym celu doskonale sprawdzą się tłuste mydełka lub olejki, które dogłębnie oczyszczają skórę.

Continue Reading