Connect with us

Aktualności

Kobieta w finansowym świecie

Published

on

Czasy gdy to mężczyźni trzymali pieniądze i nimi zarządzali odchodzą do lamusa. Równouprawnienie kobiet i wejście na rynek pracy sprawiło, że to właśnie One głównie zarządzają domowym budżetem i finansami. Są bardziej skrupulatne i lepiej planują wydatki.

Domowy budżet, a inflacja

Obecny czas stwarza duże wyzwanie w zarządzaniu domowym budżetem. Wiele kobiet przelicza i oblicza wszystkie wydatki tak by spiąć wszystkie niezbędne opłaty i zaopatrzyć dom w niezbędne zakupy. Wzrost inflacji sprawił, że wiele Pań zaczęło ograniczać wydatki na dodatkowe przyjemności, wydatki okolicznościowe. Coraz mniej gospodarstw domowych może pozwolić sobie na dłuższe wyjazdy i drogie wakacyjne podróże. Wiele osób, które miało poduszkę finansową niestety również odczuwa coraz większy wpływ inflacji na codzienne życie. Wyjście na zakupy spożywcze przytłacza wiele kobiet, coraz wyższe ceny artykułów spożywczych przekłada się na obniżenie jakości życia. Na coraz mniej jest stać Polaków, a inflacja nie spowalnia.

Pesymistyczne nastawienie

Coraz więcej Polek obawia się dalszego wzrostu inflacji. Nastroje zaczynają być pesymistycznie. Szczególnie ciężko jest w tych gospodarstwach gdzie zaciągnięty jest kredyt hipoteczny. Raty rosną w zastraszającym tempie, co niestety nie ma przełożenia w podwyżkach pensji w podobnym czasie. Dlatego coraz więcej kobiet skrupulatnie przelicza budżet domowy i stara się ograniczać wydatki do minimum. Obecnie wiele kobiet jest realistycznie i sceptycznie nastawiona do dalszych zmian, zdając sobie sprawę, że może nadejść moment, że ciężko będzie żyć na godnym poziomie.

Continue Reading