Connect with us

Zakupy

Jakie akcesoria do golfa warto zakupić?

Published

on

akcesoria do golfa

Nie jest tajemnicą, że golf przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Swoich sił w tym sporcie próbują zarówno osoby młode, jak i starsze. Wiek, płeć czy rodzaj wykonywanego na co dzień zawodu nie ma tu żadnego znaczenia. Na polu golfowym mile widziani są dosłownie wszyscy! Osoby, które stawiają swoje pierwsze golfowe kroki, zwykle z ogromnym zapałem, przeszukują internet z nadzieją znalezienia możliwie jak największej ilości informacji na temat najpotrzebniejszego sprzętu, najlepszych butów czy niezawodnych akcesoriów. No właśnie… W jakie akcesoria golfowe warto zaopatrzyć się na start? 

Niezbędne akcesoria do golfa 

Internetowe sklepy golfowe, posiadają w swojej ofercie szeroki ofertę produktów, których nie może zabraknąć podczas golfowych rozgrywek. Mowa tu m.in. o odzieży a także dodatkach golfowych, który oprócz poprawy komfortu gry, wpływają również na celność. Nowoczesna elektronika, stylowe i lekkie parasole, wózki do golfa czy ręczniki, to tylko niektóre z nich. Czy zakup akcesoriów golfowych jest konieczny? W tym przypadku odpowiedź może być tylko jedna i spróbujemy zobrazować ją na konkretnych przykładach. W momencie, gdy przysłowiowy żar leje się z nieba lub deszcz leje, jak z cebra, ciężko wyobrazić sobie wyjście z domu (np.na pole golfowe) bez parasola. Dokładnie tak samo jest z grą.  Podobnie dla wielu golfistów, nawet tych z wieloletnim stażem, utrudnione może być poruszanie się po polu golfowym bez GPS-A. 

Kolejnym dodatkiem, który jest w stanie diametralnie odmienić komfort gry, są okulary przeciwsłoneczne. W związku z tym, że wyposażone są w wysokiej jakości filtry i posiadają polaryzację, te akcesoria golfowe blokują odblaski i przedostawanie się promieni słonecznych, a także zniekształcenia obrazu. Zastanawiasz się, po co golfiście wędka? Otóż służy ona przede wszystkim do wyławiania i wydostawania piłek z różnorodnych przeszkód wodnych. Jest to możliwe dzięki wytrzymałej, ale niezwykle lekkiej konstrukcji. Sekret wydobywania piłek tkwi również w końcówce pomagającej w odławianiu tego niewielkiego sprzętu golfowego. 
Oczywiście – przynajmniej na początku – kupowanie wszystkich akcesoriów golfowych nie jest koniecznością. Kolejne sprzęty można nabywać systematycznie z biegiem czasu. Najważniejsze jest jednak opanowanie techniki!

Continue Reading