Connect with us

Technologie

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Published

on

odkurzacz workowy czy bezworkowy

Odkurzacz to jedno z tych urządzeń domowych, które znacznie usprawnia wykonywanie porządków i utrzymanie czystości w naszych czterech kątach. O ile jeszcze niedawno dostępne były wyłącznie odkurzacze, które wymagały włożenia do wnętrza worka, tak dziś znaleźć można również odkurzacze bezworkowe. Który model okaże się lepszym wyborem – odkurzacz workowy czy bezworkowy? Przedstawiamy cechy charakterystyczne każdego z nich. 

Wybór najwłaściwszego odkurzacza 

Jeżeli chodzi o sam sposób użytkowania to odkurzacze workowe i bezworkowe praktycznie wcale się od siebie nie różnią. Zarówno jeden, jak i drugi wyposażony jest w metalową rurę, a także kilka rodzajów szczotek dedykowanych dla różnych rodzajów podłoża. Wszelkiego rodzaju kurz i nieczystości przedostają się do wnętrza urządzeń. Na tym etapie pojawia się jednak niewielka różnica. W przypadku zapełnienia odkurzacza workowego konieczne jest wymienienie lub ewentualnie opróżnienie worka na nowy. Z kolei w odkurzaczach workowych lądują one w specjalnym pojemniku. Ten jednak również wymaga oczyszczenia. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj znajdziesz w outlet agd maxi-media.pl.

Zastanawiasz się, czy lepszym wyborem okaże się odkurzacz workowy czy bezworkowy? Decyzja zakupowa powinna być więc podyktowana oczekiwaniami użytkowników. Co więcej, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku z powodzeniem możesz decydować o głośności urządzenia. O ile odrobina hałasu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, tak przy regularnym stosowaniu nadmierna głośność może stać się coraz bardziej problematyczna. A jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, która opcja okaże się korzystniejsza – odkurzacz workowy czy bezworkowy? Otóż odkurzacze bezworkowe po dokonaniu zakupu nie będą nieść ze sobą żadnych dodatkowych kosztów. Z kolei odkurzacze workowe wymagają – raz na jakiś czas- wymiany filtrów. Oczywiście po napełnieniu pojemnika, nieczystości należy niezwłocznie wyrzucić. 

Gołym okiem widać, że wybór najwłaściwszego rodzaju powinien być uzależniony przede wszystkim od preferencji i oczekiwań potencjalnych użytkowników.

Continue Reading