Connect with us

Technologie

Oprawa przemysłowa led

Published

on

Oświetlenie led to bardzo trwałe, nie awaryjne oprawy oświetleniowe. Instalacja takiego oświetlenia redukuje koszty o ponad 50%. Oprawa przemysłowa led bardzo dobrze sprawdza się w przemyśle, gdzie koszty oświetlenia potrafią być bardzo duże. Wszystkie oprawy led dostępne na naszym rynku spełniają normy obowiązujące w Polsce.

Rodzaje przemysłowych opraw led

Na naszym rynku występuje kilka rodzajów opraw:

Oprawy hermetyczne led

Stosowane w magazynach do oświetlenia powierzchni magazynowych, hal fabrycznych, garaży. Źródło światła może być zamontowane na stałe lub mogą to być oprawy ze źródłem światła, które można wymieniać T8 led. Przemysłowe oprawy led charakteryzują się niezwykle długą żywotnością, mają bardzo dobre parametry światła.

Oprawy kanałowe

Kanałowe oprawy led są bardzo odporne na niekorzystne warunki środowiska, odporne na działanie niskich temperatur, zabrudzenia i są hermetyczne. Zastosowanie takich opraw to oświetlenie ciągów komunikacyjnych, klatek schodowych, piwnic czy garaży.

High bay led

To niezawodne i energooszczędne oprawy, które mają zastosowanie w wysokich pomieszczeniach, magazynach, hurtowniach, halach produkcyjnych. Zamontowanie takich lamp zmniejsza rachunki za prąd. Oprawy są energooszczędne, a co za tym idzie, koszty utrzymania zakładu pracy stają się niższe. Oprawy high bay led to niskie koszty eksploatacji.

Oprawy hermetyczne led

Są to oprawy o bardzo dużej wytrzymałości. Zdecydowanie odporne na czynniki zewnętrzne, wysokie i niskie temperatury, kurz, wilgoć. Te oprawy nie ulegają rozszczelnieniu się pod wpływem niekorzystnych warunków. Światło rozprowadzane jest równomiernie, ponieważ diody w środku nie ulegają zabrudzeniu. Oprawy hermetyczne montowane są tam, gdzie panują trudne warunki, czyli m.in. na halach produkcyjnych, w kuchniach restauracyjnych, gdzie oprawy będą odporne na opary wilgoci i tłuszczu. Oprawy hermetyczne na rynku dostępne są w trzech różnych długościach 150cm,120cm i 60 cm o mocy od 24W do 75W.

Belki świetlówkowe

To rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń w zakładach pracy takich jak pomieszczenie techniczne. Doskonale spełnią swoją rolę, oświetlając również garaż, magazynek ,kotłownię. Jest to tani sposób na dobre doświetlenie. Na rynku można spotkać świetlówki o różnej długości, gdzie najpopularniejsze są led 150cm,led 120cm i led 60cm. Belki świetlówkowe są łatwe w instalacji ,tanie i energooszczędne.

Oprawy awaryjne

W tej kategorii opraw na naszym rynku oferowane są oprawy z modułem awaryjnym, oprawy ewakuacyjne i piktogramy. Oprawy takie mogą być montowane wszędzie, w pomieszczeniach użyteczności publicznej, w pomieszczeniach pracowniczych, biurowych czy przemysłowych. Oprawy mają różną moc. Bardzo zróżnicowane wzornictwo, chętnie stosowane stosowane są więc w pomieszczeniach reprezentatywnych.

Naświetlacze led

Wydajne źródło światła służące do oświetlenia parkingów, wjazdów do garaży, podjazdów do domów. doskonale oświetla elewacje budynków. Naświetlacze led mogą mieć zastosowanie w galeriach handlowych, sklepach, muzeach, teatrach oraz służyć jako oświetlenia ogrodowe czy parkowej infrastruktury. Kilka reflektorów zamontowanych na listwie pozwoli oświetlić dużą przestrzeń. Takie podświetlenie doskonale się prezentuje, dodając blasku zabytkowym budynkom czy zamkom.

Co zyskasz montując w swoim zakładzie przemysłowe oprawy led?

Przede wszystkim długotrwała żywotność takich opraw. Oprawy ledowe stosowane w zakładach mają wysoka odporność na wstrząsy, a także wysokie i niskie temperatury. Istnieje ponadto gwarancja zwrotu zainwestowanych pieniędzy w zakup oświetlenia, co przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki.

Oświetlenie led wypiera z rynku oświetlenie tradycyjne ze względu na o wiele niższy pobór energii od królujących do tej pory na rynku jarzeniówek czy żarówek. Jest to oświetlenie ekologiczne, wytrzymałe o długiej żywotności. Oprawy mają bardzo szerokie zastosowanie. Produkty wyróżniają się bardzo wzornictwem, wszystkie to gwarancja wysokiej jakości.

Continue Reading